פרסום בוידאו

עם פרסומות קצרות​

האתגר הראשי של משווקים בכל תחום הוא תמיד לתפוס את תשומת לב הלקוח הפוטנציאלי. פרסום בוידאו דרך רשתות חברתיות ממשיך לגדול. אנחנו נמצאים בתקופה בה המשווק כבר לא צריך תקציבי ענק לפרסומות בטלויזיה, ויותר נשות ואנשי שיווק מבינות/ים שעדיף לטרגט את הקהל וכך לחסוך כסף כי כך שמגיעים לקהל רלוונטי בלבד.

אבל כמו כל טרנד שאנחנו עולים עליו מאוחר מידי, התחרות בו נהיית קשה יותר. בתחום הפרסום בוידאו אפשר כבר לראות שהמלחמה על תשומת לב הגולש, נהיית קשוחה יותר – לתפוס את תשומת לב הגולש לדקה בפרסומת, היא משימה שהפכה להיות קשה יותר מתמיד. בעיקר בעולם בו אתה מגיע לקהל שלך דרך מכשיר סלולארי. מה שמביא מותגים רבים לייצר תוכן קצר יותר.

לוגו יוטיוב בסלולאר מצלמה - וידאו-תג

Bumper Ads - הרגע בו פרסום בוידאו משתנה

אין ספק, הפופולאריות של שיווק ביוטיוב עולה ולמרות כל המתחרים החדשים, יוטיוב נשארים הפלטפורמה המובילה לתוכן וידאו. היום יש לא מעט שיטות פרסום ביוטיוב המאפשרות פרסום קצר ולעניין. ב-2016 גוגל הכירו לנו פיצ'ר חדש בשם מודעת bumper. מודעת וידאו שלא רק נועדה להגיע לאלה עם סף ריכוז נמוך, אלא גם להתאים את הפרסום בוידאו לטרנד החדש שמתבטא בסרטונים קצרים יותר. זה גם התאים למציאות בה גם ככה הגולש היה צריך לחכות 5 שניות כדי לדלג על הפרסומת. הסרטון הקצר הזה מנוגן לפני, בזמן או אחרי סרטון אחר שהגולש התכוון לצפות בו.  סוג זה של פרסום מתאים ליצירת מודעות לקמפיין חדש. 

כמו כל סוג פרסום אחר ביוטיוב, גם ב-bumper ads, המודל הוא של מכירה פומבית, אבל אתם תחוייבו רק על 1000 צפיות. המחיר כנראה ישתנה בכל קמפיין ע"פ תחרות או דמוגרפיה וכו' ואפשר להגדיר הגבלת תשלום יומית, כדי לוודא שאתם לא חורגים מהתקציב.

לייצר סרטון באורך של 6 שניות, זה לא פשוט כמו שזה נשמע. תחשבו על זה שיש לכם רק 6 שניות להעביר את המסר שלכם. תצטרכו להתמקד ממש במסר אחד ולנקות את מה שקצת לא רלוונטי לאותו מסר. זאת הסיבה שמומלץ להשתמש בו בשיתוף עם קמפיין TrueView קיים. 

השינוי הגדול שהפיתוח הזה עשה, הוא שהוא הוכיח לנו שניתן לספר סיפור ב-6 שניות ויותר מזה לגרום לקהל שלנו לרצות ללמוד עלינו יותר. הכלי הזה זכה להצלחה כל כך גדולה שיוטיוב פתחו כלי נוסף שאוטומטית מייצר מהוידאו שלך גרסא קצרה של 6 שניות.

לספר את הסיפור של המותג שלך בחלקים

בנוסף, בנובמבר שנה שעברה גוגל הציגו כלי חדש, שלקח את כל התחום של קידום ביוטיוב לדרגה חדשה. הכלי נקרא Video Ad Sequencing והוא מאפשר לספר סיפור ארוך יותר בכמה סרטונים קצרים בסדר שאתם קובעים מראש. השימוש בסיקוונס סרטונים של 6 שניות בתוך ה TrueView, מאפשר פנייה לגולש, כאשר כל סרטון מתייחס לשלב אחר המשפך הקנייה או לספר סיפור כאשר כל פעם נחשף לגולש קטע קצר מהסיפור המלא. בנוסף, פרסום מסוג זה מאפשר לכם לחזק את המודעות למותצג שלכם, תוך שמירה על רעננות הקמפיין וגמישות לגבי פרסומים ביוטיוב בעתיד

למרות שהכלי כבר בן קרוב לשנה, אני מאמין שלא הרבה  משווקות/ים  לא משתמשות/ים בו מספיק, אז אני רוצה להרחיב עליו קצת. זה כלי מעולה ליצירת מודעות ועניין במותג שלך ולחזק מסרים קיימים. ההגדרה הכי חשובה בקמפיין כזה היא להגדיר את קהל היעד שלך. 

אז מה זה אומר לנו כמשווקים?

לקצר את אורך הפרסומת תוך כדי שמירה על המסר המרכזי היא הפעולה החשובה, שכל מקדם בוידאו צריך לדעת לעשות. יש מחקר מעניין המנתח את האורך הנכון לפרסומת, שבכללי הוא מוכיח שפרסומת של 15 שניות, תהיה אפקטיבית יותר מ-30 שניות. 

אז איך משיגים את התוצאות הכי טובות בזמן כלכך קצר? 

  • טרגוט – ע"י טרגוט נכון. אם תכוונו את הפרסומות ישר לקהל היעד שלכם. מערכות הפרסום בגוגל ובפייסבוק מאפשרות לכם להגיע ללקוחות שביקרו אצלכם באתר, בערוץ היוטיוב, או בעמוד הפייסבוק ובכלל לסגמנט לקהלים שונים שהסיכוי שיגיבו לפרסומת שלכם תהיה גבוהה.
  • התאמה לגולש – לעשות גרסאות שונות לפרסומת כף שתתאים לכל שלב במשפך הקנייה. בעזרת שינויים קלים בקריינות, בקריאה לפעולה או בכותרות, ניתן לייצר פרסומת הפונה אישית לכל גולש בהתאם למיקומו במשפך. ניתן אפילו לייצר פרסומת לנשים, להורים, לרווקים וכו'.

דוגמאות לפרסום עם וידאו קצר

הפרסומת של קורונה 

ביצירת וידאו שיווקי צריך לחשוב על התאמה לכל הפלטפורמות. הפרסומת הזו של קורונה היא דוגמא מעולה לפרסומת קצרה שעושה את זה. הויזואליה שלה מעולה ובהחלט כזו שתתפוס את תשומת לב הגולש בכל רשת חברתית. המודעה לא רק מציגה את המוצר המפורסם שזה הבירה, אלא גם את החוויה שהביאה הזו משדרת

הפרסומת של איקאה 

איקאה בדר"כ יודעים לרגש אותנו בסיפורי משפחה. בסרטון הזה ניתן לראות איך בדקה אחת אנחנו עוברים את חוויית הקניה ומתרגשים בסוף, כדי שנוכל לזכור את החוויה יותר טוב.

הפרסומת של בורגר קינג 

והנה בדיחה מהירה ב-6 שניות. הפרסומת הזאת של בורגר קינג עושה עבודה מעולה בלזהות את מה שהגולש מרגיש באותה שנייה שהוא צופה בה ולכן היא מעולה גדוגמא לתפישת תשומת לב הקהל.

סטוריז - וידאו באינסטגרם

משווקות ומשווקים אוהבים לפרסם באינסטגרם. הטענה הרווחת היא שזו פלטפורמה טובה לעורר את הגולש לפעול ויש בזה משהו נכון. באינסטגרם ניתן להעלות סרטונים באורך של עד 60 דניות, אבל רוב המחקרים מראים ש-30 שניות יהיו יותר יעילות. 

הכלי שמשתמשים בו הכי הרבה ביום הוא הסטוריז באינסטגרם. מדובר בכלי של אינסטגרם שמאפשר לפרסם תוכן שיעלפ בתוך 24 שעות. הסטוריז מופיעים בחלקו העליון של המסך וניתן לפרסם בהם תמונות וסרטונים קצרים של עד 15 שניות. 

בנוסף אינסטגרם מאפשרים פרסום וידאו בלייב. אותו שידור יעלם מייד בסופו, אך ניתן לפרסמו שוב כסטורי.

הפרסומות בסטוריז הורא קשוחות כי אתה ממש חייב לתפוס את תשומת לב הגולש בשניה הראשונה. הפריים הראשוני חייב לתפוס אץ תשומת לב הגולש.  

בכלל כשמפרסמים וידאו באינסטגרם או פייסבוק צריך לקחת בחשבון שהרבה פעמים הגולשים יגיעו לסרטון שלכם כשהוא במצב mute, לכן חשוב להשקיע בעיצוב הפריים.

פרסום בסנאפצ'אט

סנאפצ'ט הפך לכלי שיווק וידאו פופולארי באירופה וכנראה שזה מתחיל לחלחל גם פה. את העלייה בתקציב המופנה לסנאפצ'ט אפשר לשייך לפיצ'ר החדש שלהם שנקרא Snap Commercials המאפשר למפרסמים לשתול פרסומות שלא ניתנות לדילוג. יתרון גדול של שימוש בסנאפצ'אט, הוא שכרגע התחרות שם מאוד נמוכה יחסית לשאר הפלטפורמות ולכן גם המחיר יחסית זול.

קרוב ל-50 אחוז מהמשתמשים שלה הם צעירים בגילאי 18-24, אבל יש לא מעט בוגרים יותר. פרסום ממומן בוידאו בסנפצ'ט ניתן לעשות ע"י שידורים חיים מאירועים, לחשוף מידע מיוחד רק לעוקבים, להציג מאחורי הקלעים וכו'.

מודעות הפרסום בסנפצ'ט נקראות 3V advertising. יכולים לנחש על מה שלושת ה-Vים? Vertical Video Views. במאמר נצחונו של הורטיקל אפשר לקרוא כיצד הצילום הורטיקלי הפך לשיטת הצילום הפופולארית וסנפצ'ט בהחלט מאמינים בכך.

צרו קשר