איך פותחים ערוץ ביוטיוב מוכן לקידום?

אם אתם מתעניינים בשיווק בוידאו או בקידום סרטונים בגוגל, פתיחת ערוץ יוטיוב עסקי, תהיה התחלה טובה. במדריך הזה אני אעבור אתכם צעד אחר צעד בכל השלבים של פתיחת ערוץ יוטיוב, העלאת סרטון, עיצוב הערוץ ואפילו כמה טיפים לקידום אורגני יעיל של הערוץ והסרטונים.

אם כל הסיפור הזה מרגיש לכם מורכב מידי, אני ממליץ לקרוא על שירות ניהול ערוץ יוטיוב הכולל גם מעבר לכל העבודה השחורה גם עבודת קידום לסרטונים ולערוץ, מחקרי מילים וטרנדים, תכנון אסטרטגיית תוכן ועוד. כל זה כדי שאתם תוכלו להתמקד בסרטונים

תסריט המדריך לפתיחת ערוץ יוטיוב עסקי

אז ברוכים הבאים עכשיו נראה גם איך פותחים ערוץ יוטיוב וגם איך לעצב אותו נכון מבחינת SEO. לפני שנמשיך חשוב לי להבהיר – תחזו ערות יוטיוב הוא תהליך שדורש כמון השקעה וזמן. לכן לפני שאתם מחליטים לפתוח ערוץ יוטיוב, תשאלו את עצמכם, האם באמת יש לכם בין שעה ל-3 שעות ביום לתת לערוץ. יצא לי לפגוש לא מעט לקוחות שנתנו עבודה נורא קשה בהקמת הערוץ, אבל פשוט נשברו באמצע הדרך. א לחשוב על זה באמת- אם אתם לא מסוגלים לתת את ההשקעה גם ברמת יצירת סרטונים וברמת האופטימיזציה, אולי כדאי לוותר מראש. חשבתם על זה? יופי. בואו נתחיל.

במדריך הזה תקבלו טיפים גם לפתיחת ערוץ וגם לקידום.

איך פותחים ערוץ יוטיוב?

כדי לפתוח ערוץ ביוטיוב בעצם כל מה שאתם צריכים זה חשבון בגוגל. אז אחרי שפתחנו חשבון בגוגל ואנחנו ביוטיוב בחשבון שלנו,נלחץ על האייקון של החשבון שלנו

press icon

 

ובתפריט שנפתח נלחץ על Your Channel

אופציית Your channel בתפריט

גוגל יבקש אישור שאנחנו רוצים באמת להפוך
את החשבון לערוץ ולאחר שקראתם את התנאים, אם אתם מסכימים להם, לוחצים אישור.

אוקיי עכשיו אנחנו נמצאים במאחורי הקלעים של הערוץ.יש לנו שתי אופציות עיקריות כרגע:

  • Customize Channel
  • או YouTube Studio Beta
לעצב את ערוץ היוטיוב

מהו איזור ה- Customize Channel (התאמה אישית של הערוץ)?

איזור ה- Customize Channel נותן לנו לעצב את הערוץ שלנו. לחיצה על הטאב של מיתוג, תאפשר לנו לערוך את תמונת הפרופיל והבאנר הראשי.

יש לנו כפתור לעריכת הבאנר

העדכון של שינוי באנר בערוץ יוטיוב

וכפתור דומה לעריכת האייקון. 

שימו לב לסטנדרטים שצריכים בשביל להעלות תמונה. ‎2048 x 1152 פיקסלים לפחות, ובנפח של לא יותר מ- 6MB.

recommended chanel art size1

אחרי שנבחר תמונה, הם יראו לנו איך זה הולך להראות. האמת שזה לא משהו. אני אולי אחר כך אבחר תמונה אחרת, אני אבל בינתיים ניקח את זה. אפשר לעשות גם לעשות Adjust to crop

חיתוך תמונת channel art - וידאו-תג

טיפ מקצועי על Channel Art

פרסום ביוטיוב הוא לא רק בסרטונים עצמם אלא באיך אתם מציגים את עצמכם. בעקרון לגבי ה- Channel Art, חשוב שתמצאו איזה תמונה שבאמת תשדר את המסר ואת האווירה של הערוץ שלכם. אז כן כדאי להשקיע בזה קצת ולא סתם להכניס איזה תמונת יוטיוב מסכנה או את הלוגו שלכם. כדאי באמת להכניס פה איזה משהו שהוא כזה…. באמת תחשבו איזה אווירה אתם רוצים שהקהל יכנס כשהוא נכנס לערוץ שלכם

מהו איזור ה – Creator Studio ומה עושים שם?

אוקיי אוקיי לחיצה על Creator Studio תביא אותנו לאזור ניהול הערוץ.  מפה אני מנהל את הערוץ. מפה אני יכול:

  • לראות את כל הסרטים שלי ולערוך אותם.
  • מכפתור האנליטיקס אפשר לראות את הביצועים של סרטים שלי,
  • אפשר לראות comments (תגובות) שקיבלתי .
  •  אפשר להוסיף תרגום לסרטונים – גם לטייטל ותיאור שלהם
  • ועוד פיצ'רים כמו פלייליסטים, ליצור אירועים חיים.. המון דברים.

איך יוצרים  עמוד בית מותאם לצופים חוזרים וחדשים?

מה שיפה ביוטיוב שאתם יכולים לעשות עמוד בית ולמעשה אתם יכולים לעשות שני עמודי בית. אפשר לעשות עמוד בית לקהל חוזר שכבר מנוי אצלכם ועמוד בית לגולש חדש.
למה זה מגניב? כי לקהל חדש אנחנו נוכל לשים את טריילר מתוך הסרטון הראשי ולקהל שחוזר כבר אין צורך לבזבז את הזמן עם טריילר אפשר שהסרטון הראשי יהיה הפרק האחרון.

מהי תיבת תיאור הערוץ ולמה היא חשובה?

אוקיי אני רוצה להראות לכם את החלונות האלה. אז זה החלון About.

מכיוון שאנחנו כן מדברים על מנוע חיפוש שברובו מונע ממלל, אנחנו צריכים להכניס כמה שיותר מלל לערוץ שלנו. אומנם הרובוטים של גוגל כבר יודעים לקרוא יפה מאוד את הסרטונים ולשמוע, אבל עדיין המלל הוא הדבר הראשי פה והוא יעזור להם מאוד להבין על מה הערוץ שלכם ולמי הוא פונה.

אז איפה שיש לכם הזדמנות לתוכן, תעשו את זה ו-About זה מקום נפלא לעשות את זה

מה כדאי לכתוב בתיבת התיאור?

בעקרון צריכים פשוט לתאר את הערוץ, לתאר את החברה…איך הערוץ והחברה עובדים יחד. מה אנשים הולכים לקבל מהערוץ שלכם? זה מקום טוב להוסיף מיילים וקישורים לאתרי החברה ולרשתות חברתיות.

מהו איזור ה-Discussion?

discussion מאפשר לכם לכתוב איזה משהו שיכול להתחיל דיון… איזשהו רעיון או מחשבה…
מעין סוג של לשונית טוויטר פייסבוק כזה …זה לא כל כך פעיל בדרך כלל, למרות שנראה שיוטיוב מתחילים לקדם את זה יותר.

מה זה פלייליסט ולמה זה חשוב לקידום?

בסופו של דבר ביוטיוב הרעיון הוא לגרום לאנשים להיות כמה שיותר זמן בערוץ. פלייליסט זו דרך נפלאה לעשות את זה ,כי פשוט על הגולש רואה סדרה של סרטים שרצים ברצף אחד אחרי השני, בדרך כלל בנושא ספציפי בתוך הערוץ. למשל סרטוני מאחורי הקלעים או סרטוני פרסומות או מדריכים… כל אלה יכולים להיות פלייליסטים שהגולש יושב ורואה, אז אפשר להכין את זה כאן.

איך מעלים סרטון לערוץ יוטיוב?

אם אין לכם כח להמשיך לקרוא, הכנתי פה סרטון מקוצר שמתמקד בכל השלבים הראשונים של העלאת סרטון והקידום הבסיסי שלו. אבל כדאי להמשיך לקרוא, כי בהמשך אני נותן גם הסבר לעיצוב העמוד הראשי של הערוץ.

ולמי שמעדיף לקרוא….

אז מעלים סרטון ע"י לחיצה על כפתור ה- Upload Video שליד האייקון שלכם.

יש גם כמובן אפשרות ללכת בלייב, אנחנו לא נדבר על זה עכשיו. כשאתם מעלים את הסרטון, יש לכם את האפשרות להחליט האם אתם רוצים שהוא יהיה ציבורי, unlisted (לא רשום), שזה אומר, שהוא לא יהיה מוסתר, אבל כדי להגיע אליו יצטרכו את הקישור לסרטון. מי שאין לו את הקישור לסרטון, לא ימצא אותו. זה שווה ערך ל-noindex בעולם האתרים. הסרטון לא יופיע במנוע החיפוש של הגולשים. Private זה רק בשבילך, אף אחד לא יכול לראות את זה מחוץ ליוזר שלך, ו-Scheduled בעצם נותן לך את האופציה לקבוע תאריך, שבו הסרטון יעלה. אם למשל הקלטתם סדרה של סרטים, אתם לא צריכים עכשיו להתחיל להעלות כל שבוע. אתם יכולים להעלות הכל במכה ופשוט לתת לכל אחד את התאריך שלו.

אז בואו נתחיל להעלות סרטון.
אוקי, אז אתם רואים שקראתי לקובץ untitled sequence. יש כאלה שטוענים שכדאי לתת שם לקובץ, שמכיל את מילת החיפוש שלכם, כי גוגל קורה את זה וזה משפיע עליו. האמת שמהנסיון שלי לא ראיתי שזה ממש עובד. אבל באופן כללי כן כדאי לשמור על סדר עם השמות של הקבצים.

נכון קבענו לו שהוא יהיה scheduled. אז יש לנו את האפשרות להחליט מתי בדיוק הוא יעלה.

אני יכול כבר מחר…שעה 5…
אפשר לקבוע לפי איזה שעון…
כמובן שאני רוצה local time אפשר גם לקבוע שאוטומאטית יכנס לפלייליסט

אני יכול לקרוא לזה פרסומות…

אוקי. זה פלייליסט חדש, שאני מייצר. שוב יש את האפשרות להחליט האם הוא יהיה ציבורי…
וזהו אני מוכן. מחר בשעה 5 הסרטון יעלה.

פה יש לנו את האפשרות להכניס Title (כותרת).

 

למה חשוב להשקיע בכותרת הסרטון?

זה די חשוב. הכותרת זה הדבר הראשון שהגולש יראה כשהסרט יופיע בתוצאות החיפוש של גוגל או יוטיוב. אז חשוב לוודא שהכותרת תהיה ברורה, מסקרנת, מזמינה…. זה מקום מעולה להשתמש במילות חיפוש שבחרתם. מומלץ לקרוא על ביצוע מחקר מילות מפתח במאמר שלנו על אסטרטגיית תוכן שימו לב שהכותרת לא תהיה יותר מ-60 אותיות, כדי שהיא לא תקטע בתוצאות חיפוש.

תיאור הסרטון

בעקרון אין כלכך הגבלה על כמות האותיות בשורת התיאור, אבל כדאי לשים לב שבתוצאות חיפוש יוטיוב בדר"כ יראו רק את השתי שורות הראשונות של התיאור. כשתיכנסו לסרטון, אז נראה את ה-3 שורות הראשונות של התיאור וכדי לראות עוד, נצטרך ללחות על הלינק show more.
תיכף תראו את זה.

אז האיזור הזה של ה- 2 -3 שורות ראשונות, זה המקום שכדאי לשים, בואו נגיד, את הקריאה לפעולה, או קישורים חשובים,  כדאי גם שיהיה קופי חזק שידרבן את הגולשים ללחוץ.

מהן תגיות מטא ביוטיוב?

תגיות מטא זה המקום להכניס את כל הביטויים החזקים שמצאתם,  אם עשיתם מחקר מילים לפני שצילמתם את הסרטון, יש לכם את המילים שאתם יודעים שהם החזקים, זה המקום להכניס אותם. התגיות נועדו בעיקר כדי לשייך את הסרטון שלכם לסרטונים אחרים המוצגים ביוטיוב. אז מומלץ לשים את התגיות הכי חשובות בהתחלה ואז אתם יכולים קצת לרדת עם זה. אני רוצה שיהיה לי דסקריפשיין ארוך, אז אני אעתיק את זה.

זהו הסרט מוכן.

תמונת Thumbnail

עוד דבר שמאוד חשוב, בדר"כ כשאנחנו נכנסים לתוצאות ביוטיוב, אז אנחנו רואים תמונה, כותרת ותיאור. אז חשוב מאוד להשקיע גם בתמונה. יוטיוב לוקח באופן אקראי 3 תמונות מהסרט ונותן לכם לבחור.

התמונות שהוא מציע הם בדר"כ די גנריות, לכן אני ממליץ לכם לעצב בעצמכם תמונת Thumbnail.

 

בחירת תמונת Thumbnail לסאטון - וידאו-תג

רושם ראשוני הוא חשוב מאוד ותמונת ה-thumbnail עושה את זה בדיוק. תמונה טובה או פחות טובה תשפיע מאוד על אחוז ההקלקות בבסרטון שלכם.

הנה כמה טיפים לתמונת Thumbnail אפקטיבית:

  • פרצופים עובדים – מחקרים מראים שתמונת thumbnail עם פרצוף מתזכה ליותר הקלקות. 
  • השתמשו בלוגו או בסגנון המיתוג
  • הכניסו טקסט כותרת בולט שמסביר על הסרטון בכלליות 

עוד כלים שכדאי להכיר

יש לכם אפשרות להכניס תרגום. אנחנו לא נכנס לזה כרגע, אבל בעקרון זה דבר שכן מומלץ לעשות לקידום, כי עוד פעם, זה מלל. זה עוזר ליוטיוב להבין על מה הסרט שלכם.

זה Advanced.

מה שחשוב פה זה אולי הקטגוריה והשפה של הסרט. כל השאר אולי יהיה קצת יותר מידי להתחלה.

אז הנה זה מופיע פה. פה הערו.. זה תוכן שלי. הנה ה-show more.

אוקי. תגיות מטא, כמו שאתם רואים, לא רואים.
אז הנה 2 הסרטונים שהעלתי.

פה אני יכול לקבוע…זוכרים שדיברנו שאני יכול לערוך את התוכן ולקבוע איך הוא יופיע לאנשים חדשים ואיך לגולשים חוזרים.
אז פה אני קובע את ה- Feature content. כרגע אנחנו נמצאים על Returning Subscribers.
אז אני אשים את הסרטון הזה.

ואני יכול גם להוסיף כותרת. ול-New Visitors אני יכול לבחור את ה-Channel trailer שזה זה.

אני יכול לקבוע פה אם הסרטים יופיעו בצורה ורטיקלית או ככה Horizontal.
מה התוכן שאני רוצה שיופיע פה:

סרטונים שהעלתי, או שאולי דווקא פלייליסטים שיצרתי, פלייליסט ספציפי….לרוב אתם תקחו את ה- Uploads.

חזרה ל- Creator Studio

עוד דבר אחד שאני רוצה להראות לכם זה את המאחורי הקלעים קצת. אז פה יש לכם את כל הסרטונים,

אני יכול להיכנס לוידאו ולהתחיל לערוך את הכותרת, לבחור Thumbnail אחר…יש פה cards ו- End screen אני לא אכנס לזה כי זה קצת מורכב יותר

אנליטיקס. עם אנליטיקס אני יכול לראות את הביצועים של הסרטון שלי. הוא כבר השיג 3 צפיות 🙂 יש פה המון פיצ'רים שלא נוכל להיכנס לכל זה, אבל… יש פה ניתוחים של הקהל…באמת המון דברים מגניבים. כשמשלבים את זה יחד עם הגוגל אנליטיקס, באמת השמיים הם הגבול.

Editor נותן לך את האפשרות לערוך את הסרטון.
זה מערכת עריכה מאוד בסיסית. פשוט לשחק עם זה ואני מאמין שאתם תגעו מה לעשות.

אז זה בעקרון הבסיס. פתיחת ערוץ יוטיוב נראה קצת מורכב, אבל בסופו של דבר זה תהליך די פשוט. אני ממליץ לכם פשוט להתחיל לעשות ולשחק עם זה.
אם יש לכם שאלות או מחשבות, אתם מוזמנים לשתף פה בתגובות ואני אנסה לענות לכולכם

צרו קשר