מה לקחת מכנס VidCon 2019?

כנס VidCon הוא כנס שנתי שקורה בקליפורניה ובמקור נועד לתת הזדמנות לכוכבי הסושיאל ומעריציהם להיפגש.עם הזמן הוא הפך ליותר ויותר מקצועי וקהלים מכל גווני התעשייה החלו להגיע אליו. היום מדובר בכנס שמצליח להביא כל שנה את כל הכוכבים הגדולים של הוידאו הדיגיטלי תחת קורת גג אחת.

השנה התקיים הכנס העשירי והגיעו אליו יותר מ-75 אלף יוצרי יוטיוב, מעריציהם ונציגי התעשייה. אין ספק שהשנה הכנס בהחלט הוכיח איך צריכת הוידאו השתנתה וממשיכה להשתנות ועד כמה חזקים נהיו האלים החדשים שנקראים יוטיוברים. השנה הוכרזו כמה הצהרות מעניינות והנה הדברים החשובים שנאמרו שם.

יוטיוברים נהנים מעוד דרכים לייצר הכנסות

בשביל לעזור ליוצרי (ולעצמם) לייצר יותר כסף, יוטיוב פתחו כמה שיטות להכנסה מערוצים שכבר היו קיימים:

  • תגובות וידאו בולטות בתשלום – כבר בכנס שעבר יוטיוב הצהירו שהם מתכוונים לייצר פיצ'ר חדש שנקרא Super Chats, המאפשר לצופים לשלם על הודעות כדי שיבלטו בזמן שידור בלייב. כל עסק המשלב פרסום ביוטיוב במערך השיווקי שלו, צריך להכיר את הכלי הזה.
    עכשיו יוטיוב מציגים את Super Stickers, המאפשר לצופים לשלוח מדבקות אנימציה בתשלום. היוצרים כמובן יקבלו אחוז מסויים מהרווח של יוטיוב על המודעות האלו.

 לפי הפרסום בבלוג של יוטיוב יש היום יותר מ-90 אלף ערוצים שקיבלו את האפשרות לשימוש ב- Super Chats, וכעשרים אלף ערוצים מכריזים ש super chats מהווה ההכנסה מספר אחת שלהם וצופים שעכשיו זה אפילו יגדל.

  • מנוי חודשי לערוץ – פיצ'ר נוסף נקרא Channel Membership Tiers. וגם פה מדובר בשדרוג של פיצ'ר ישן. עד היום ה-Channel Membership Tiers אפשר לצופים לשלם תשלום חודשי של 4.99 דולר כדי לקבל גישה לתכנים מיוחדים מערוץ יוטיוב מסויים. עכשיו יוצרי הערוץ יוכלו להציע עד 5 מחירים לטובת סוגי תכנים שונים. יוטיוב לאחרונה מתמודדים מול פלטפורמה חדשה בשם Patreon, פלטפורמה אשר עוזרת ליוצרים לבנות דמי מנוי עסקיים. הרבה יוצרי וידאו החלו להשתמש בה בשביל להרוויח כסף ולאפשר לממעריצים להיחשף לתוכן מיוחד. הפלטפורמה הזו שינתה מאוד את עבודת היוצרים בכך שאפשרה להם להשקיע יותר בערוצי הוידאו ובסרטונים. , שעוזר להם לממן את התכנים מעריצים נאמנים. כנראה שזו התשובה שלהם לתחרות.
  • מרצנדייז, מרצנדייז, מרצנדייז – יוטיוב גם הגדילו את אפשרויות מכירת המרצ'נדייז. עד היום הפלטפורמה היחידה למכירת מרצ'נדייז ליוצרי הערוצים היתה Teespring . היום מצטרפים אליהם פלטפורמות חדשות: Crowdmade, DFTBA, Fanjoy, Represent, and Rooster Teeth

אפליקציית הוידאו TIK TOK 

האפליקציה החברתית שהגיעה מסין וכבשה את ארה"ב בשנה שעברה, הראתה נוכחות חזקה בכנס. אם עד היום חשבנו שמדובר באפליקציית meme חביבה, כנס וידקון הראה לנו שמדובר שמשהו גדול ואולי אפילוח גדול יותר מיוטיוב. מדובר באפליקציית שיתוף סרטוני וידאו קצרים, שנועדו בעצם…לכל דבר שאתם יכולים או לא יכולים לחשוב עליו. המשפיענים שנגיעו מאפליקציה זו, הראו נוכחות על הבמה וגם בהתערבבות עם המעריצים. נראה שבקרב הצעירים ההערצה הולכת יותר לכיוון האפליקציה החדשה בעוד המבוגרים יותר נשארים ביוטיוב ולא כלכך מבינים על מה ההתרגשות. מעניין יהיה לראות לאן האפילקציה תתפתח שנה הבאה, אבל מה שבטוח זה שיוטיוב לא מתכננים להיעלם. 

התרחבות הכנס בעולם

הנהלת VidCon הודיעה גם שהם מתכוונים לערוך בקרוב כנס גם באסיה ולהחזיר את VidCon London. אין ספק, שבשנים האחרונות האסייאתים מראים נוכחות רצינית בסרטוני וידאו ויראליים וקשה להתעלם מהצורך בכנס כזה באיזור שלהם. ייתכן והחלטה זו הגיעה בעקבות ההחלטה של גוגל מלפני כשנה לייצר תוכן וידאו מקורי בהודו.

יוטיוב כבר לא רק לצעירים

לאחרונה התראיין Hank Green, ממייסדי VidCon וכוכב יוטיוב ודיבר על כך שתכון חדש נוצר ביוטיוב שפונה דווקא לקהל הבוגר. ל -Hank Green ערוץ יוטיוב שהוא מצלם עם אחיו בשם vlogbrothers, שמונה היום כ- 3.3 מיליון מנויים. האנק מסביר שהמחסור ב- influancers מבוגרים, לא בהכרח מצביע שיצירת וידאו שמורה לצעירים. "ככל שאנשים מתבגרים, הם נוטים לבלות פחות זמן על תוכן ממוקד אישיות, ונותנים יותר זמן על תוכן הממוקד המידע" אומר האנק ובאמת לשני האחים יש ערוצים מצליחים נוספים כמו ערוצים חינוכיים ועוד. 

ועידת ה- VidCon הבאה תתקיים בלונדון בפברואר 2020 מ-20 עד ה-23 לחודש וכנראה תתמקד ביוטיוברים צעירים שלפי Hank, לא מקבלים את היחס המגיע להם מהמדיה המסורתית באנגליה. מכירת הכרטיסים כבר החלה.

צרו קשר