שיווק ביוטיוב - מדריך קידום ביוטיוב

תוכן עניינים

כשאנחנו מדברים על שיווק דיגיטלי, יש לא מעט שיטות ואסטרטגיות, אבל הבסיס של כולן מאוד ברור: לייצר תוכן איכותי, שאנשים ירצו לצפות ולשתף וזה מה שהופך את יוטיוב לאחת מפלטפורמות השיווק הגדולות בעולם. במאמר הזה אני אסביר לכם איך אתם יכולים להשתמש ביוטיוב ליצירת לידים, הגברת מכירות והגדלת העסק. אז אם אתם רוצים לדעת איך עובד יוטיוב ולמה אתם צריכים לשלב אותו בקמפיין שלכם, המאמר הזה בשבילכם.

כמה סטיסטיקות על יוטיוב ב-2021

הנה כמה סטיסטיקות מהירות, שכדאי להכיר המבוססות ע"פ מאמר של wordstream, שפורסם ביולי השנה:

 • בכל שבוע גולשים צופים ממוצע של 16 שעות של וידאו באינטרנט (עלייה של יותר מ-50 אחוז משנה שעברה)
 • סרטונים ברשתות חברתיות משיגים 1200% יותר שיתופים מתוכן הבנוי מטקסט או תמונה
 • כמעט 70% מהלקוחות מעדיפים לצפות בוידאו כדי ללמוד על מוצרים או שירותים חדשים.
 • יותר מ-50% מהמשווקים בעולם מצהירים על וידאו כסוג התוכן שמחזיר הכי הרבה ROI
 • יותר ממיליארד שעות וידאו נצרכות בשבוע ע"י גולשי יוטיוב.
 • 90% מהאנשים מגלים מותגים חדשים או מוצרים חדשים דרך יוטיוב.

אז עד כמה שיווק בעזרת וידאו הכרחי?

קידום וידאו הפך לסיפור הצלחה שרק גדל. הסטיסטיקות המהללות את יוטיוב הן רבות ולא נגמרות, אבל אלה שלושת במאפיינים שמבהירים לדעתי את עוצמת הפלטפורמה בצורה הטובה ביותר:

 • ליוטיוב יש קרוב ל-2 ביליון משתמשים פעילים חודשיים
 • יוטיוב הוא הפלטפורמה השניה (אחרי נטפליקס) בה משתמשים צופים בוידאו דרך הטלויזיה
 • המשתמש הממוצע ביוטיוב מבלה קרוב ל-12 דקות ביום וצופה ביותר מ-6 עמודים שונים
 

מדובר בפלטפורמה שהכח שלה בשנים האחרונות רק הולך ומתחזק. זה לא טרנד שיעבור, זה פה להישאר לפחות לשנים הקרובות.

אז מה וידאו נותן לך כמשווק?

 • סרטונים עושים עבודה טובה מאוד בלתפוס את תשומת לב הגולש
 • סרטונים עושים עבודה טובה בלהניע את הגולש לשלב הבא של משפך המכירה
 • הטמעת הסרטון מיוטיוב באתר, תעזור ל-SEO של האתר
 • הזרמת תנועה איכותית לאתר
 • העלאת המודעות לעסק או מוצר חדש
 • נוכחות אינטרנטית חזקה- אפשר לפרסם את הסרטון או קטעים ממנו בפלטפורמות חברתיות אחרות
 • תמיד יש את הסיכוי שסרטון שלכם יהפוך לויראלי וזה יתן לכם boost אדיר לקידום
 
 

אבל היתרון הבולט בעיני הוא הכח להתמודד מול המותגים הגדולים. כבר מזמן כולנו ידענו שוידאו הוא סוג התוכן, שהכי מעורר גולש לפעולה. מה שעיכב משווקים להיכנס לוידאו היה תמיד החשש לייצר משהו שלא יהיה איכותי מספיק כדי להתחרות עם המותגים הגדולים.  זה כבר לא עובד ככה משתי סיבות:

 1. לייצר וידאו הולך ונהיה יותר ויותר זול. אמנם כדי לעשות הפקה מקצועית עדיין תצטרכו להשקיע כסף, אבל ממש לא אותם סכומים של לפני חמש שנים בערך.
 2. רוב פלטפורמות הוידאו מאפשרות לכם להעלות כל סרטון בכל איכות וכבר ראינו לא מעט סרטונים באיכות ירודה שהתוכן שלהם היה מספיק טוב כדי להפוך אותם לויראלים או לפםחות להוות עוד מקור להזרמת טראפיק איכותי לאתר.

 

אז מהם היתרונות של יוטיוב?

 • כשזה מגיע לוידאו, יוטיוב הוא עדיין מנוע החיפוש המוביל והפופולארי ביותר לצפייה בוידאו והכח האדיר הוא שאתם מגיעים אל הגולש בזמן שהוא כבר צופה בסרטון וכשהוא מעוניין לראות סרטונים.
 • בנוסף, יוטיוב נותן לכם לנהל ערוץ משלכם שבו תוכלו לרכז את כל הסרטונים שלכם ולסדר אותם לפי פלייליסטים שונים למשל לפי נושאים.
 • אבל מכל זה היתרון הכי חשוב לדעתי הוא האפשרות לנתח את הביצועים ברמה גבוהה מאוד והכל מוצג בצורה נורא פשוטה יחסית לכלי אנליזה בדיגיטל.מעבר לכך שניתן גם ממש לנתח CTR ומעורבות הגולש אתם יכולים ממש לראות באילו נקודות בסרטון הצופים פרשו באילו נקודות הם צפו שוב..בפייסבוק הדו"ח מאפשר לראות את זמן הצפייה לפי קטגוריות של 2 שניות, 3 שניות, 10 שניות או כל הסרטון.יש אפשרות לקבל את הניתוח גם באחוזים של 25 אחוז, 50 אחוז 75 אחוז. ומאה אחוז
 

חשוב גם להבהיר שמנוע החיפוש של גוגל מתחיל להראות יותר ויותר סרטונים בתוצאות החיפוש, אז זה עוד דרך להופיע מול הלקוחות שלכם וכדאי בנשימה זו לזכור שיוטיוב נמצאים בבעלות גוגל, אז כשגוגל מחליטים להכניס סרטונים לתוצאות החיפוש שלהם, בואו נאמר שאם הסרטון שלכם נמצא ביוטיוב זה יתרון. הנה דוגמא (קצת מפתיעה) לביטוי המעלה תוצאות וידאו

דוגמא לתוצאות וידאו בגוגל - וידאו-תג

וכמובן שיש גם את הטאב של ה-videos בתוצאות

תוצאות חיפוש וידאו- וידאו-תג

שיווק שותפים ביוטיוב

גם אם אין לכם עסק לקדם, אתם יכולים להשתמש בשירותים של יוטיוב ליצירת הכנסה נוספת נחמדה. יש 2 דרכים עיקריות לעשות את זה:

 1. תוכנית השותפים של YouTube לשותפים עצמאיים ב-MCN
 2. תוכניות affiliate (שיווק שותפים)

 

תוכנית השותפים של YouTube היא תכנית המאפשרת להרוויח כסף ממודעות אשר יוצגו בסרטונים שלכם. הרווחים שלכם יקבעו ע"פ סוגי המודעות אשר יוצגו בסרטונים שלכם וכמות הצפיות שלהם.

תכנית אפיליאייט (affiliate), הנקראת גם שיווק שותפים, היא תכנית המאפשרת לכם למכור מוצרים של אחרים ולקבל עמלה תמורת המכירה. המושג שיווק שותפים יותר מוכר מאמזון. היתה תקופה בה שיווק שותפים באמזון היה פופלארי מאוד, אבל היום כמעט כל אתר מכירות משתמש בתכנית כזאת. 

מדובר בנושא שלם בפני עצמו, שלא אכנס אליו עכשיו, אבל אני רק אבהיר, שיוטיוב הוא כלי מעולה לשיווק שותפי, בגלל היכולות שלו להסביר נושאים מסובכים בקלות, לתפוס את תשומת לב הגולש במהירות ולדחוף להמרה. . 

 

איך לקדם סרטון ביוטיוב?

בבסיס יש 2 צורות קידום של שיווק סרטון ביוטיוב:

 • אורגני
 • קידום ממומן ביוטיוב

מה זה קידום אורגני ביוטיוב?

קידום אורגני הוא קידום שנעשה ללא תשלום ליוטיוב. הכל טבעי ו…אורגני. קידום אורגני נועד לבניית קהילה ומשיכת קהל דרך משפך מכירה יעיל במיוחד.
דוגמא מוכרת ביותר לשימוש ביוטיוב למשפך המכירה היא לייצר סרטונים במטרה לבנות מודעות למותג בלבד ולהעביר טראפיק לאתר.

אם 
יוטיוב הוא מנוע החיפוש השני הכיע פופולארי אחרי גוגל. בין אם אתם רוצים לייצר כסף דרך יוטיוב (דרך מוניטיזציה של הערוץ או קישורי אפיליאייט) או שאתם רוצים לייצר טראפיק לאתר או להעביר לקוח פוטנציאלי במשפך המכירה, תצטרכו להתחייב ל-2 דברים:

 • העלאת סרטונים בצורה קבועה
 • קידום אורגני לכל סרטון ולערוץ שמכיל אותם – מה שנקרא Video SEO

 

השלבים ליצירת קמפיין קידום ביוטיוב

אנחנו לא נכנס לכל הפרטים של  יצירת וידאו שיווקי או קידום סרטון ביוטיוב, כי זה ידרוש עוד מאמר חדש, אבל אלה שלושת הצעדים הבסיסיים בקידום אורגני של סרטונים וערוצי יוטיוב:

 • צעד 1: מחקר מילים – מה הביטוי שאתם רוצים להיתפס עליו עם הסרטון שלכם? זו השאלה הראשונה שאתם צריכים לענות עליה, כשאתם רוצים לעשות אופטימיזציה לסרטון ובתכלס עוד לפני שאתם בכלל יוצאים לצילומים. הרעיון הוא לחשוב מה לקוח פוטנציאלי יצטרך לכתוב בשורת חיפוש של יוטיוב או גוגל, כדי שהסרטון שלכם יופיע כפתרון לבעיה שלו. כשעושים מחקר מילים מעמיק השאלה היא לא רק אילו ביטויים קיימים ולאילו ביטויים יש הכי הרבה חיפושים? אנחנו בודקים גם את התחרות על כל ביטוי וגם עד כמה אנחנו עונים על כוונת המשתמש של הביטוי. 
 • צעד 2 – יצירת סרטונים – הסרטונים נעשים לפי מחקר המילים שעשיתם ואמורים לענות על הבעיה שהביטויים האלה מעלים. סרטונים צריכים לגרום לקהל להגיב, לשתף, לצפות לאורך זמן, להפוך למנויים שלכם ובקיצור, הם צריכים להפעיל את הגולש. לכן, אל תתבייש אף פעם לבקש בסרטון מהצופים להגיב או לשתף את הסרטון.

 • צעד 3 – אופטימיזציה – אופטימיזציה בעיקר אומרת להכניס את ביטויי המפתח לתגיות המטא- כלומר לטייטל, לתיבת בתיאור ולתגים של הוידאו. מדובר בצעד פשוט אך קריטי מאוד. הכותרת של הסרטון צריכה להיות מושכת להקלקות
  (כי אם הסרטון שלכם יופיע בתוצאות חיפוש ואף אחד לא יקליק עליו, אתם תרדו מהר מאוד) ומצד שני צריך להכיל את ביטויי המפתח שבחרתם בצורה טבעית. הנה סרטון קצר שיסביר לכם את הבסיס קצר ולעניין

קידום ערוץ יוטיוב - מדריך מזורז

הכנסתי פה סרטון שלוקח אתכם צעד אחר צעד בכל שלבי הקידום של סרטון. בעקרון אלה הדברים שצריך לשים לב אליהם:
 • כותרת – הכותרת צריכה להיות מושכת ומזמינה ולהכיל את הביטוי המקודם
 • תיאור – גם התיאור צריך להיות מזמין ומעניין ולהכיל את הביטוי המקודם וביטויים נוספים הרלוונטיים לאותו ביטוי.
 • תמונת Thumbnail – חשבו על הסרטון שלכם כמוצר על מדף מוצרים. האריזה חייבת להיות מושכת. תמונת ה-thumbnail דואגת לזה בדיוק.
אני ממליץ להיכנס לסרטון כדי להיכנס יותר לעומק. ומי שמחפש להתעמק יותר מומלץ לקרוא את המאמר על פתיחת ערוץ יוטיוב.

מה זה קידום ממומן בוידאו?

אז עשיתם את כל ההשקעה הזו של תסריט, סטורי בורד, צילומים, עריכה וכל שלבי הפקת הסרטון. אתם לא יכולים לעצור בלהטמיע אותו באתר ולקוות שישתפו אותו בפייסבוק. אז נכון שתוכן טוב שמקודם היטב יגיע בסופו של דבר לקהל הנכון, אבל לפעמים מעוניינים להגיע לקהל רחב יותר ומהר יותר או שסתם אין סבלנות לחכות ופה סדרה של סרטוני פרסומת ממומנים, יכולים לעזור. 

שלושת היתרונות העיקריים של קידום היוטיוב הם:

 1. הגעה לתפוצה רחבה ומהר
 2. הגעה לקהל מוגדר ספציפית ע"פ תחומי עניין, מיקומים, חיפושים וכו'
 3. בחירת המיקומים בהם המודעה תופיעה (כולל אתרים, וערוצי יוטיוב אחרים)

היופי הגדול בשיטת קידום הזו היא שבארץ עדיין לא ממש גילו אותה והתחרות על ביטויי מפתח עדיין נמוכה. בקמפיין שמנוהל נכון, אפשר להגיע לרמה של 8 אג' לצפייה. 

אז איך קידום ממומן בוידאו עובד?

יוטיוב מאפשרים לקדם פרסומות וסרטונים בתשלום דרך GoogleAds. ישנם כמה צורות פרסום ביוטיוב. אפשר לגרום להם להופיע בתוצאות החיפוש או בזמן ניגון סרטונים אחרים – כלומר לפני, באמצע או בסוף הסרטון שהגולש התכוון לצפות במקור. אלה הפורמטים העיקריים עבור פרסום ביוטיוב:

Video Discovery Ads – שיכולים להופיע לגולש בעמוד הבית של יוטיוב, בתוצאות חיפוש ובסרטונים מוצעים. אלה סרטונים שמופיעים כשהגולש  מבצע חיפוש רלוונטי בשורת החיפוש של יוטיוב. התוצאה יכולה גם להופיע כסרטון מוצע, כשהוא צופה בסרטון אחר.

תוצאות חיפוש ביוטיוב - וידאו-תג

במפר – פרסומות נורא קצרות, שלא ניתנות לדילוג באורך של בין 5 ל-6 שניות, המנוגנות לפני, באמצע או אחרי סרטונים שהגולש צופה בהם. לרוב משתמשים בהם להעלאת מודעות למותג וכחלק מקמפיין שיווקי גדול יותר. לקריאה על פרסום בוידאו קצר

 

bumper ads- וידאו-תג

מודעות pre – roll – מודעות האורך של 30 שניות המנוגנות לפני הסרטון הנצפה והם מחוייבים לפי הקלקותף מה שהופך אותם ליותר רווחיות כי הקמפיין שלהם מתרכז סביב המרות באתר

מודעות In-Stream – אין עליהם מגבלת זמן ואתם משלמים על צפייה, אבל לגולשים תהיה אפשרות לדלג על המודעה לאחר 5 שניות. בגלל זה בפרסומות כאלה חשוב לתפוס את הגולש מייד על ההתחלה וחשוב גם לכוון את הפרסומות האלה לקהל רלוונטי. הכנסו לעמוד פרסום ביוטיוב לכל המידע החשוב

צריכים עוד עזרה?

אם אתם מעוניינים להכניס קידום סרטון ביוטיוב לקמפיין השיווקי שלכם ואתם עדיין מוזמנים, אנחנו מבצעים קידום ממומן ואורגני ביוטיוב, נותנים שירותי ייעוץ ונשמח לענות על כל שאלה שעולה לכם בראש. מוזמנים ליצור קשר ולהשאיר פרטים

צרו קשר