fbpx

הכל על פרסום ביוטיוב

הסבר פשוט ובלי סיבוכים מיותרים על פרסום ממומן ביוטיוב

אז למה לפרסם ביוטיוב?

ישנם לא מעט פלטפורמות המאפשרות פרסום בעזרת סרטונים (Vimeo, IGTV, Facebook וכו’), אבל יוטיוב הוא בהחלט המקום הטוב ביותר להתחיל איתו, כי זו הפלטפורמה היחידה שתתן לכם את האפשרות לקידום לשלב המודעות במחיר הכי זול. רוב סוגי הפרסומות, אתה משלם רק אם המשתמש צפה בלפחות 30 שניות או במקרים שהסרט קצר יותרף אז הגולש צריך לצפות בכל הוידאו. זאת אומרת, שאם יש לך סרטון של 30 שניות והגולש דלג עליו לאחר צפייה של 28 שניות, קיבלת פרסום חינם ועכשיו תוכל לאתר את הצופה בעזרת רימרקטינג (שיווק מחדש לקהל שכבר הגיע אליך). זה לא דבר שאתה מקבל מפיייסבוק. אז זה יהיה מעולה לנסות את הדפרסומות שלך קודם ביוטיוב ואחר כך אפשר להעביר אותם לפלטפורמות אחרות.

כמה פרסום סרטון ביוטיוב עולה?

קשה לחשב בדיוק את המחיר, כי זה בסופו של דבר תלוי תחרות ותחום, אבל הפרסום ביוטיוב יכול להיות מאוד זול – בעיקר אם אתה יודע מה אתה עושה. היתרון הגדול הוא שככל שהמודעה שלך מביאה מעורבות יותר גבוהה מצד הגולש, כך ציון (quality score) האיכות של הפרסומת עולה, כך הציון עולה והמחיר יורד. לרוב ברגע שאתה מצליח להגיע ל-30 אחוז מהאנשים שיצפו בכל המודעה, המחיר יכול לרדת גם עד פחות מחצי שקל.  

מהן אפשרויות הפרסום ביוטיוב?

יש לא מעט אפשרויות לפרסם ביטויוב, ההכי פופולאריות שאני אדבר עליהן עכשיו הם:

 • In-Display ads – פרסומות אלה גורמים לסרטונים שלכם להופיע בצד של סרטון אחר. הוא טוב בעיקר כשרוצים לפרסם מדריכים, שעוזרים לפתור את הבעיה של הגולש. חשוב לזכור, שיוטיוב נותן לכם את האפשרות לשדר את הפרסומות בערוצי יוטיוב ספציפים. עניינתי אתכם? יופי, אז בואו נמשיך.
 • Bumper ads – פרסומות עד 6 שניות שאינן תיתנות לדילוג. הן טובות בעיקר לחיזוק מודעות למוצר או שירות חדש, אבל עלולות לעלות לא מעט כסף.
 • Discovery ads – סרטונים הומצעים למי שכבר צופה בסרטון אחר. הם יופיעו בצד יחד עם שאר הסרטונים ויסומנו כמודעה. היופי הוא שאתה יכול לפרסם אותם על סרטונים בנושא שלך. אבל לא מומלץ לפרסם בשיטה הזו, אם המטרה של הפרסום היא להביא גולשים לאתר, כי אתם תשלמו על ההקלקה על הסרטון ואז כדי שהגולש יגיע לאתר, צריך שהוא שוב יקליק. לבקש 2 הקלקות יכול לעבוד רק כשיש לך סרטון אפקטיבי במיוחד.
 

אילו סרטונים מתאימים לפרסום ממומן ביוטיוב?

בעצם כל סוג של סרטון יכול לעבוד. השאלה שצריכה להישאל היא מהו סוג התוכן שהקהל שלך ירצה לצרוך ובאיזה שיטת פרסום של יוטיוב, תרצה לפעול. פרסומות קצרות, פרסומות ארוכות, סרטי תדמית, זרטי הסבר וכו’.

אני מאוד אוהב סרטי הדרכה או מה שנקרא סרטי how to, אבל אני לא ממליץ לפרסם את הסרטים האלו בשיטת in stream ads, כלומר פרסומות שמופיעות לגולשים באמצע או בתחילת סרטון (כפי שלא מעט עושים). אין דבר יותר מעצבן מסרט הדרכה שנדחף לכם באמצע צפייה של סרטון אחר. לסרטונים כאלה מומלץ גם להשתמש בשיטות קידום וידאו אורגני

פרסום ביוטיוב – צעדים ראשונים

הצעד הראשון שלכם, לאחר שפתחתם חשבון גוגל אדס,  יהיה לפתוח ערוץ יוטיוב. כדי ללמוד איך לעשות את זה, אתם מוזמנים למאמר פתיחת ערוץ יוטיוב המאמר מאוד מומלץ והוא מוצג בפורמט וידאו ובתסריט כתוב כולל תמונות. אחרי שפתחתם ערוץ תצטרכו לקשר אותו לחשבון הגוגל אדס שלכם.

הכנתי פה סרטון קצר שיסביר לכם את זה ממש בקלות

איך פותחים קמפיין ליוטיוב?

כשאנחנו מתחילים קמפיין, נהיה חייבים לבדוק אותו מהרגע הראשון שהוא באוויר – בלבדוק אותו הכוונה היא לענות על השאלה, האם אני מרוויח מהקמפיין יותר משאני משקיע בסופו של דבר, המטרה שלנו היא לא סתם להביא תנועה לעמוד הנחיתה או לאתר. המטרה היא שהם ישאירו את הפרטים שלהם (מה שנקרא Lead) כדי שנוכל להגדיר לגוגל אדס מה זה lead, נצטרך להטמיע באתר פיקסל כדי שבכל פעם שמישהו משאיר פרטים, מתקשר או מוריד טופס שחשוב לנו, תישלח לגוגל אדס הודעה שאומרת “זה היה lead או המרה”. זה יירשם בתוצאות הקמפיין וכך תוכלו לעשות את החישובים שיעזרו לכם להבין עד כמה הקמפיין משתלם. מומלץ להגדיר המרות על כל פעולה שיש לה פוטנציאל רווחי באתר ולא רק על השארת פרטים.

איך להגיע לקהל הנכון בזמן הנכון עם פרסום ביוטיוב?

אז כמו שאתם בטח יודעים, גוגל הם הבעלים של יוטיוב, שזה אומר שכדי לפרסם ביוטיוב, אתם צריכים לפתוח חשבון ב-Adwords. אנחנו לא נכנס לאיך לפתוח חשבון בגוגל אדס

אבל אני כן רוצה שתבינו את האפשרויות טרגוט שגוגל אדס נותנים לכם.

אפשרויות הטרגוט הן:

 • דמוגרפיה-למשל זכר או נקבה, גיל, הכנסה חודשית וכו’
 • תחומי עניין,
 • רשימת תפוצה,
 • נושאים רלוונטים
 • ומילות מפתח.

אני לא אסקור עכשיו את כל סוגי הטרגוט, אבל אני כן אתייחס לשלושה מהם בהרחבה:

 • הגדרות דמוגרפיות – תתפלאו כמוה גוגל יודע הרבה עליכם, רק מלעקוב אחר מה שאתם מחפשים. כשאני מתחיל קמפיין חדש אני מעדיף להשאיר את האיזור הזה רחב ככל הניתן ורק לאחר שהקפיין צובר תאוצה, אפשר להבין איזה קהל יותר רווחי ואז לצמצם את הטרגוט ספציפית אליו.
 • מילות מפתח – מילות מפתח זה הכלי הראשי להגיע ללקוחות שלכם, כי הם עוזרים לכם להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. המשמעות של טרגוט עם מילות מפתח היא שהמודעה שלכם תופיע לגולשים לפי מילות החיפוש שהם מכניסים לשורת החיפוש של יוטיוב. חשוב להבין שבמילות מפתח נדרשת תקופה של בדיקות וטסטים. חשוב לנסות מייד בהתחלה כמה שיותר ביטויים במסגרת התקציב, כדי שעם הזמן תלמדו אילו ביטויים מכניסים לכם הכי הרבה כסף.
 • מיקומים (placement) – זו צורת הטרגוט, שאני הכי אוהב, כי היא מאפשרת לכם לפרסם בערוצים של אחרים – כולל מתחרים (ועל הדרך, אני ממליץ לכם לוודא בהגדרות הערוץ שלכם, שאתם לא מאפשרים למתחרים שלכם לפרסם בערוץ שלכם)ניתן גם לטרגט לקהל של אתרים ספציפיים, אבל שימו לב! בעבר לגוגל היה כלי שנקרא The display planner שבעזרתו יכולנו לדעת איזה אתרים או ערוצי יוטיוב אחרים ברשימה מאפשרים פרסום בוידאו. היום זה כבר לא ניתן ואם תכניס לרשימה שלא מאפשרים פרסום בוידאו אצלם, גוגל פשוט יתעלמו מהבקשה וילכו לאפשרות הבאה שאתה מציע, ואם אין לך כזאת, הם פשוט יפרסמו אותה בכל מקום שיראה להם לנכון. זאת הטעות שבדרך כלל אני רואה בבדיקות קמפיינים שלקוחות ניסו לנהל לבד.

  חשוב לזכור!. פרסום ביוטיוב לא חייב להיות יקר אם יודעים מה עושים ומכיוון שלרובנו אין תקציבי קוקה קולה. כדאי ללמוד איך לפרסם ביוטיוב בצורה יעילה (או להביא איש מקצוע 🙂 )

 

טיפים לניהול קמפיין ממומן ביוטיוב

 • השקיעו בעמוד נחיתה – אל תפרסמו סתם לאתר. אם המטרה היא להשיג lead או מכירה, בנו אתר נחיתה שהפרסומת תשלח אליו. ודאו שהכתובת מייל שאליה ה-lead מגיע היא נכונה.
 • צרו עמוד נחיתה שעובד. אם גולש הקליק על המודעה ולא השאיר פרטים, אז בעצם בזבזתם כסף (טוב זה לא לגמרי נכון, כי אפשר לחזור אליו בעזרת ריטרגטינג, אבל עדיין צריך להוציא עוד כסף). ודאו שעמוד הנחיתה שלכם עושה את העבודה ואם גולשים הגיעו אליו בעקבות סרטון, צרו סרטו מפורט יותר בעמוד הנחיתה עצמו. אם סרט וידאו זה מה שגרם לגולש לעבור לשלב הבא במשפך במכירה, אז למה לא להמשיך באותה שיטה?
 • כשיוצרים קמפיין בגוגל אדס כדאי שהשם שלו יהיה כמה שיותר מדוייק. כדאי להתחיל עם ההצעה (למשל 50 אחוז הנחה), בסוגריים את סוג המודעה (In-stream, In-Display או Bumper)  ואז את הקהל
 • אליו אנחנו מטרגטים.
 • ניתן לתמחר לכל קמפיין תקציב לפי המכשיר בו הגולש צופה. כדאי לבדוק איזה מכשיר מביא את ההמרות הכי טובות ולהשקיע את רוב התקציב שם.
 • ניתן להגדיר הגבלה לכמות הפעמים שאותו גולש יראה את אותה פרסומת לפי יום או שבוע.
 •  כשמסמנים את טווח הגילאים והמין בטרגוט, לא מומלץ לסמן את ה- unknown. גוגל באמת יודעים עלינו המון ואין טעם לסמן את אלה שלא ברורים
 • אם אתם מפרסמים דרך  In-Display ads, כדאי להשתמש בתמונה מעוצבת אישית, שתכיל גם טקסט ולא אח ת מהתמונות הגנריות שיוטיוב יציעו לכם. זה יגדיל את ה-CTR (אחוז ההקלקות) של הסרטון.
 • תמיד תחשבו קודם מה המטרה של קמפיין הוידאו. למי אתם רוצים להגיע? מה הפעולה שאתם רוצים שיעשו? האם זה המרה? האם זה מודעות למוצר חדש? האם זה ליצור קשר מחדש עם לקוח פוטנציאלי שכבר תקשר אתכם? את השאלות האלה צריך לשאול עוד לפני הקריאטיב.
 • אם אתם מפרסמים וידאו שמאפשר לגולש לדלג, תדאגו שהמסר שלכם יהיה מייד בהתחלה, כך שגם אם ידלגו המסר עובר.
 • חשוב להבין. אתם משלמים על צפייה, אבל לאחר קמפיין מתוכנן היטב ניתן גם לזהות כמה נרשמו לערוץ שלכם מהקמפיין או הוסיפו את הסרטונים שפרסמתם לפלייליסט שלהם וזה חינם.