אז כמה שיווק בוידאו עולה?

אז ככה…. טכנולוגיית הוידאו הולכת ומתפתחת והאמת היא שהיום אתם לא חייבים להוציא הון תועפות לסרטון שיתחרה עם מותגים גדולים. היופי הוא שבזכות שיטת הפרסום הממומן ביוטיוב, כל אחד יכול להתחרות עם כל מותג בתשלום יחסית סביר.  היופי שבשילוב של סרטונים יחד עם קידום (בין אם אתם מצלמים לבד או מקדמים לבד), הוא שעם רוב התקציבים ניתן להגיע לתוצאות יפות. דוגמא קלאסית לסרטון שיווקי שעשה הדים רבים מאוד עם תקציב  הפקתי אפסי, הוא כמובן הסרטון המפורסם Will It Blend?:

אבל אנחנו לא חייבים להמציא את הגלגל 

בעזרת קידום אורגני וממומן שיותאם בדיוק לקהל היעד שלכם' נוכל להוציא תוצאות מקסימליות ורווחיות, שיניבו תנועה אורגנית לאתר ובשילוב אסטרטגיית וידאו נכונה, השמיים הם הגבול. 

הנה עוד דוגמא לסרטון שנועד לעורר את קהל המעריצים של ה- Los Angeles Chargers לקראת המשחקים הקרובים. לא רק שהקבוצה השתמשה בצילומי וידאו מוכנים, הם אפילו לא שילמו עליהם ולכן ניתן לראות את הלוגו של stock footage לאורך הסרט, אבל זה לא הפריע להם לייצר סרטון משעשע, מזמין, אשר מודע לעצמו ולחוסר הרלוונטיות של צילומי הוידאו ולעבור את ה-1.5 מיליון צפיות.

Should we REALLY make our schedule release video with stock footage?

yes yes yesyes
yesyes yes yes yes
yes yes yes yes yes
yes yesyes yes yes
yes yesye yes yes
yes yes yesyes pic.twitter.com/wAB8CdAfnB

— Los Angeles Chargers (@Chargers) April 18, 2019

 

 

אז כמה עולה להפיק סרטון וידאו שיווקי?

כפי שאמרנו, זה תלוי בסרטון שרוצים לעשות. לרוב מחירי סרטון שיווקי איכותי כולל צילום, עריכה, מוסיקה, אפקטים ועוד… ינוע בין 4000 ש"ח ל-25,000 ש"ח – לפעמים זה יהיה פחות ולפעמים זה יהיה יותר. בסופו של דבר זה יהיה תלוי במה אתה צריך. לפני שאתם יוצרים קשר עם כל חברת הפקה, כדאי שתדעו לענות על השאלות הבאוצ:

  • האם אתה זקוק לתכנון אסטרטגי או שיש לך כבר
  • האם יש לך את הרעיון או שאנחנו צריכים להפעיל את מוחות הקריאייטיב שלנו?
  • האם הסרטון שלך זקוק לשחקנים, מוסיקה, קריין?
 
בסופו של דבר השאלה היא מה התקציב שלכם. אנחנו מאמינים שיצירתיות לא מסתיימת בכתיבת הרעיונות, אלא במציאת דרכים להפיק את המקסימום מכל תקציב. 
 
אם זה נשמע יקר, אז החדשות הטובות הן, שלערוץ היוטיוב שלכם, אתם לא צריכים הפקה בסדר גודל של סרטון אנימציה או סרט תדמית יוקרתי. הגולשים לא מצפים לזה, כשהם צופים ביוטיוב.

מה מרכיב את המחיר?

המחיר של סרטון או סדרת סרטונים יקבע ע"פ הפרמטרים הבאים:

  • סוג הרעיונות שאנחנו מחליטים עליהם יחד (בהתאם לתקציב שנקבע)
  • סוג התסריטים שנדרשים
  • אורך נסרטון
  • איכות הסרטון הנדרשת
  • דרישות הפקה ועריכה
  • סוג הוידאו
  • ועוד גורמים משתנים אחרים

מה שחשוב להבין זה שצילום סרטון הוא לא תהליך פשוט. מעבר לשעות שמוקדשות בכתיבת תסריט, יש גם כתיבת תסריט צילומים, שימוש בציוד ואנשי מקצוע להפקה, סיור לוקיישנים, ימי צילום ארוכים, צפייה בחומרי גלם ובחירת הקטעים הטובים, עריכה, עיצוב סאונד, שליחת גרסה לאישור לקוח ותיקונים בהתאם, הטמעת גרפיקות רלוונטיות יצירת קבצים מותאמים לכל נכסי המדיה של הארגון ועוד.

צרו קשר