לצלם כמות גדולה של סרטים מהר ובזול

שימו לב! במאמר הזה אני אתן לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לצלם כמות גדולה של סרטונים במהירות ובחיסכון. עם זאת, אני חייב לומר שלצאת לצלם משהו רק כדי שיהיה לכם מה להעלות כל שבוע/יום/חודש… תהיה טעות גדולה מצדכם. אל תצלמו כמות גדולה של סרטונים רק כדי שתהיה לכם כמות גדולה של סרטונים. זה נכון שלסרטונים שיווקיים יש כח רב בהמרת הלקוח לשלב הבא של משפך המכירה, אבל חשוב לזכור שבסופו של דבר המטרה היא לא לייצר סרטונים, אלא לייצר תוכן ולכן כל סרטון צריך להכיל תוכן אמיתי שבאמת נותן ערך נוסף לגולש. אם לא תיתן משהו לגולש, הגולש לא יתן לך חזרה.

פלטפורמות וידאו

אז לאחר כל דברי האזהרה בפסקה הראשונה, אפשר לומר שאם אתם רוצים לייצר שיווק בוידאו בצורה אפקטיבית, שממש תבנה קהילה סביבכם, לכמות הסרטונים בערוץ היוטיוב יש משמעות, גם מבחינת יצירת אותוריטה,  מנויים חדשים וגם ברמת הקידום.  

פלטפורמות וידאו הן הכלי האפקטיבי ביותר לפרסם הרבה סרטוני וידאו בצורה קבועה לפי חוקי המותג שלכם. הם מציגים לכם תבניות מוכנות מראש של מגוון סגנונות של סרטים ואתם צריכים רק להתאים את התמונות והטקסט. כשבוחרים פלטפורמה כזאת, אלה הדברים שכדאי לוודא ולקחת בחשבון:

  • הפלפורמה עובדת גם עם טקסטים בעברית – הרבה פעמים אני משתמש בפלטפורמות כאלה ואת הטקסטים נאלץ לייצר בתוכנת עריכה, בגלל הבעייתיות של כתיבה בעברית.
  • מומלץ לשלב כמה פלטפורמות יחד – זה יעזור למנוע סרטונים שחוזרים על עצמם עדי כדי שחיקה של המסר
  • גישה למאגר מוסיקה – חשוב לוודא שהפלטפורמות יספקו גם מאגר מוסיקה או שתצטרכו להירשם לאחד כזה בנפרד.

תוכנות עריכה

יכול להיות שיקח לכם זמן למצוא את התוכנה שמתאימה לכם. חשוב לא לפחד להתנסות בכמה תוכנות. פרימייר היא תוכנה פופלארית ובגרסת ה-Adobe אפשר לקבל את תוכנת אפטר אפקטס שעזרת ביצירת אפקטים מדליקים ופוטושופ שתעזור לכם לעצב תמונת thumbnail מושכת. אבל ישנם לא מעט תוכנות חינמיות כמו:

  • Movie maker 
  • movavi
  • filmora

כדאי לזכור, כשבוחרים מחשב לעריכה חשוב לחשוב שיהיה מחשב חזק. תחשבו 10 שנים קדימה, כי התוכנות והקבצים כל הזמן מתעדכנים ועם השנים הכל נהיה כבד מידי ודורש כח רב מהמחשב.

לייצר הרבה תכנים בבת אחת

מומלץ לייצר את התכנים לפני. אפשר אפילו להעלות אותם יחד ולתייג כל סרטון לתאריך אחר. הנה הסבר על איך לעשות את זה.

 ברמה ההפקתית זה מאוד משתלם לייצר כמה סרטונים ביחד. במקום להרים סט שלם לסרטון אחד, צלמו כמה ביום אחד. כנסים הם מקום מעולה לייצר סרטונים כאלה. אפשר ללכת לכל המשתתפים בכנס ולבקש מהם טיפ אחד בתחום שלכם או לשאול שאלה חוזרת את כולם. 

כשמצלמים כמה סרטונים יחד חשוב לכוון לכך שכל סרטון יהיה  קצר. לא יותר מ-3 דק' והצילום שלו לא צריך לקחת יותר מחצי שעה. חשוב לבוא מאוד מוכנים בכל הבחינות ולדעת בדיוק עם מה אתם רוצים לצאת ביום הצילום הזה.  בגלל זה גם פה ב-VideoTag אנחנו דואגים לספק צוות מקצועי עם ציוד ברמה גבוהה, כי בצילומים כאלה, פשוט אסור לך לפספס. כל פספוס קטן יכול לעלות בסרטונים שיכולת לצלם ליוטיוב העסקי שלך. 

טיפ קטן: לצלם כמות גדולה של סרטונים יכול להיות מאוד מעייף ושוחק. מומלץ לנוח אחרי כל סשיין כזה.

דרך נוספת לייצר כמה סרטונים במהירות היא לקחת סרטון ארוך כמו למשל וובינר ולערוך אותו מחדש כך שיהיה מס' סרטונים קצרים. הסרטון למעלה שראיתם על תזמון סרטונים, לקוח מתוך סרטון ארוך יותר של כרבע שעה על פתיחת ערוץ יוטיוב מוכן לקידום

שימוש בתבניות 

כדי שלא תצטרכו לעבור את התהליך היצירתי כל פעם מחדש, כדאי לייצר תבניות לסרטים. אל תנסו להמציא את הגלגל בכל סרטון. מצאו את התבנית שעובדת ולכו אחריה. ברגע שתרגישו שהיא נשחקת, זה יהיה הזמן לנסות לשנות משהו.

אותו דבר לגבי האלמנטים הגרפיים שלכם. עיצוב גרפי הוא תהליך שהחלק היצירתי שלו יכול לגזול זמן רב מידי. השתמשו באלמנטים תבניתיים, כמו פורמט קבוע לכותרות, lower third  קבוע לשמות המרואיינים וכו'. כך כל פעם הגרפיקה כבר תהיה קיימת לכם ורק תצטרכו לערוך את הטקסט.

 לפני שאתם בוחרים את הפלטפורמה לייצור סרטים שלכם, חשוב שתבינו קודם למנה אתם צריכים את סוג התוכן הזה? בסופו ש

תכנן ימים קבועים לצילום ועריכה של הסרטונים. אלה ימים שלא משנה מה קורה, אתם תהיו חייבים לצלם משהו

לסיכום

כפי שציינו קודם, חשוב לזכור שהמטרה היא לייצר תוכן. כשאתם ניגשים להחליט איך לצלם המון סרטים בבת אחת, תמיד תזכרו מה המטרה של הסרטונים בתכנית השיווקית שלכם ומי הקהל שאליו אתם רוצים להגיע איתם.