קידום לפי מיקום גיאוגרפי עם וידאו

 

יצא לי לעבוד עם עסקים בכל הגדלים ותבנית שאני רואה שחוזת הרבה פעמים היא שדווקא עסקים גדולים לא נתפסים על ביטויים מקומיים בצורה טובה כמו עסקים קטנים יותר באותו תחום. תחום קידום אתרים לוקאלי הוא מוכר וידוע בקרב מקדמי אתרים, אבל איך עושים זאת בעזרת סרטונים? במאמר הזה אני אציג תבנית קידום מקומי (קידום לוקאלי) לסרטונים ביוטיוב, שתקדם את העסק שלכם על ביטויי מיקום. 

חיפוש במפה

מה זה קידום מקומי או local seo?

המונח קידום מקומי (קידום לוקאלי) מתייחס לאופטימיזציה הנעשית לנכסי העסק ברשת במטרה לעל לגרום לכך שהם ייתפסו תחת ביטויים רלוונטים עם ציוני מיקום. האמת היא שהיום אתה לא חייב לציין מיקום כשאתה מחפש עסק בגוגל. למשל מספיק שתרשום בית קפה מהתוצאות הראשונות שתקבל יהיו מהאיזור שבו אתה נמצא כרגע, אבל בארץ העניין הזה עוד לא מפותח מספיק ואפשר לראות לא מעט שגיאות שגוגל עושים בזיהוי המיקום ממנו אתה מבצע את החיפוש. הנושא אפילו בעייתי יותר בהקשר של יוטיוב.בעיה נוספת עם היכולת של גוגל לאתר את מיקומך, היא שיכול להיות מצב שאני מחפש עסק בגבעתיים, למרות שכרגע אני בתל אביב. פה קידום לוקאלי נכנס לתמונה.

איך מבצעים קידום מיקומי בסרטוני יוטיוב?

כמו בכל קידום, השלב הראשון הוא מחקר מילים. אם יש לי מספרה בגבעתיים. אני רוצה שכל מי שמחפש בגוגל מספרה והוא גר באזור, יגיע אליי. להיתפס על ביטויים כלליים כמו 'מספרות' יהיה קשה נורא, ואולי אני אגיע לגולשים מכל הארץ, אבל זה לא ממש יעזור לי להגיע לגולשים באילת. עכשיו, אם אני אלך על ביטוי כמו "מספרות בגבעתיים", הסיכויים שלי יגדלו ואני אגיע לקהל יותר רלוונטי. אז השלב הראשון הוא למצוא ביטויים לפי הנוסחה של 'מקצוע' ב'מיקום'. ודאו שאתם משתמשים בכל הוריאציות של המקצוע שלכם. למשל במקרה המספרות אני יכול לרשום:

 • מספרות בגבעתיים
 • ספרים בגבעתיים
 • מעצבי שיער בגבעתיים 
 • ספרים מומלצים בגבעתיים וכו'

דרך טובה למצוא ביטויים היא להתחיל לרשום את הביטוי בשורת החיפוש של גוגל ולראות את ההשלמה שלו. אם יש לכם את הכלים המתאימים תוכלו לבדוק את כמות החיפושים של כל ביטוי לגודל התחרות של כל אחד. הרעיון הוא למצוא ביטויים עם הרבה חיפושים, אבל תחרות קטנה.

תוצאות חיפוש בגוגל - וידאו-תג

שלב אופטימיזציית הסרטונים

לאחר שבחרנו את הבטויים, אלה הפעולות שיש לבצע:

 1. הטמיעו את ביטוי המיקום, כמה שיותר בתחילת כותרת הסרטון וכמה שאפשר בתחילת תיבת התיאור של הסרטון
 2. הכניסו את פרטי העסק לתיבת התיאור. בשלושה שורות הראשונים, כי זה מה שנחשף לפני ה Show More. show more
  רק אחרי שמסרתם את הפרטים, אתם יכולים לתת מידע על הסרטון ואחרי זה מידע על העסק.
 3. כשאתם רושמים את הכתובת צריך להעתיק בדיוק את הצורה בה גוגל רושם את זה בגוגל מפות. כי הם מחפשים כתובות שתואמות את מה שיש להם במאגר
 4. הוסיפו לתיבת התיאור בסוף הטקסט את הקישור לכרטיס העסק בגוגל. 
 5. אפשר לרשום משהו כמו קראו את התגובות עלינו ואז להכניס קישורים לתגובות מהגוגל מיי ביזנס.
 6. הכניסו קישור להוראות הגעה לעסק
 7. הכניסו קישורים לרשתות החברתיות של העסק
 8. הכניסו קישור להרשמה לערוץ
 9. לינק לסרטון הבא שיכול לעניין את הגולש

 

אני יודע שזה נראה הרבה, לכן מה שאני עושה זה מגדיר את התיאור הזה כדיפולט מראש לכל הסרטונים בערוץ ואח"כ מתקן אם צריך. אם אתם משתמשים בתוסף כמו Tube Buddy, אפשר להשתמש בכמה דיפולטים כאלו..

חשוב להבהיר שבסופו של דבר, להופיע במיקומים טובים, זה לא מספיק. המטרה שלנו בסרטונים היא לגרום לגולש לבצע פעולה. ולכן חשוב שהסרטון באמת יענה על כוונת המשתמש של הביטוי שהוא רשם וחובה להשתמש גם בקריאה לפעולה חזקה גם בסרטון עצמו וגם בתיבת התיאור.

רוצים לדעת עוד?

צרו קשר