שיווק עם וידאו בזמן הקורונה

אין ספק שנגיף הקורונה השפיע מעבר למצופה על החיים של כולנו. בתחום השיווק אפשר לומר, שהתנהגות המשתמשים השתנתה וזה פותח לנו הזדמנויות ואתגרים חדשים.  מה שכבר הרבה מאיתנו שמו לב אליו הוא שמאז שנגיף הקורונה חדר לחיינו, הצריכה של תוכן עלתה משמעותית ווידאו כבר מזמן הפך לסוג התוכן המועדף ביותר ע"י צורכים בכל הגילאים (עוד לפני הקורונה צפו שעד 2022, 82 אחוז מהתוכן ברשת יהיה בוידאו). את העלייה בוידאו אנחנו מרגישים בעיקר בעלייה בקורסים וכנסים וירטואליים. העלייה הזו יוצרת הרגל חדש אצל הגולשים ורק מגבירה את הרצון לקבל מידע בוידאו.

אישה עם מסיכת קורונה וקפה

יחד עם עלייה בכמות התוכן, יש גם עלייה בקיטוע תשומת לב הגולש ולכן מפרסמים צריכים להשקיע יותר ב- storytelling של החברה.ואפילו לרענן אותו, אם כבר יש לכם אחד כזה. דווקא עכשיו חשוב להשתמש בכלי עם אחוזי הצלחה גבוהים בתפיסת תשומת לב הגולש והנעתו לפעולה. קידום ביוטיוב נועד להשיג בדיוק את זה.

אם אתם חברה המתעסקת בתחום הרפואה, סביר להניח שהרגשתם בעלייה הזו. ע"פ מאמר של imcgrupo, כיום ישנם קרוב ל- 3 מיליארד חיפושים ביוטיוב הקשורים לרפואה. בתקופה הזו אף אחד לא רוצה לצאת לרופא ואתם יכולים לעזור לו למנוע זאת. זו ההזדמנות שלכם לחנך וללמד את הקהל שלכם בתוכן רלוונטי שנוגע למצב בצורה אנושית ומכילה. 

שימו לב כיצד חברת התרופות Walgreens תפסו מייד את ההזדמנות ויצרו סדרה בשם  Ask a Pharmacist עם בסרטונים קצרים המלמדים פתרונות לשאלות בנושא התמודדות עם נגיף הקורונה. 

טיפים לשימוש נכון בסרטונים בזמן קורונה

אם אתם חדשים לעולם של פרסום דרך יוטיוב, אני ממליץ לצפות בסרטון שלנו על פתיחת ערוץ יוטיובאבל לפני שאתם בכלל מתחילים לעבוד, כדאי לעבור על הטיפים הבאים לשיווק וידאו נכון בזמן קורונה

  • התחילו בקביעת מטרות – גם פה, כמו בכל קמפיין שיווקי, חשוב להתחיל עם קביעת מטרות. קחו את הזמן לייצר אסטרטגיית תוכן רצינית עם מטרה ברורה והגיונית למה שאתם רוצים לעשות עם הגולש.
  • השתמשו במחקר מילים – מצאו ביטויים מחופשים המקשרים את התחום שלכם לתקופה הנוכחית. אל תלכו על ביטויים כלליים כמו "נגיף הקורונה", כי אלא אם אתם ממש עונים על כוונת המשתמש, סביר להניח שיהיה לכם קשה להיתפס עליהם, אבל נסו להיתפס על ביטויי זנב ארוך רלוונטיים.
  • פנו אל הרגש – אנשים בתקופה הזו יותר רגישים ופגיעים, לכן מומלץ לפנות אל הרגש יותר מתמיד ולהיות רגישים ואותנטיים לצרכים שלהם. זוכרים כשכולנו היינו בלחץ שלא יישאר לנו נייר טואלט. שימו לב, לסרטון הקצר, המרגש ומאוד פשוט הזה של חברת Cottonelle לנייר טואלט. הם יכלו לשחק על הקטע של "לקנות מהר לפני שייגמר", אבל במקום זה הלכו לכיוון ההפוך עם מסר מרגיע ומלא השראה.

דוגמא נוספת לאותנטיות ומסר מקורי היא הפרסומת של בורגר קינג. שימו לב איך בורגר קינג מעבירים מסר חשוב ללקוחות שלהם ותוך כדי כך יוצרים מבט משעשע על אנשי coach potato, בכך שהופכים אותם לגיבורים לאומיים. בורגר קינג גם נותנים כבוד ללוחמים שנמצאים בשדה הקרב של הלחימה בקורונה – הרופאים והאחיות בכך שתורמים להם ארוחות.

  • אימון יוצר שלמות – אם אתם מתכננים וובינר וזו פעם ראשונה שלכם, אל תחכו לשידור כדי להופיע לראושנה מול מצלמה. התאמנו לפני
  • A/B Testing – נסו פורמטים שונים באורכים שונים. מה שעבד עד היום, לא בטוח שימשיך לעבוד. העולם עכשיו השתנה ואתם צריכים למצוא מה הכי מתאים לכל סוג קהל שלכם.
  • שדרו יציבות – מצד אחד, כדי לבלוט ברעש התוכן ברשת, נדרשת חשיבה מחוץ לקופסא, אבל זכרו שאנחנו נמצאים בתקופה של חוסר יציבות, לכן חשוב לשדר שאתם חברה יציבה עם נסיון רב בתחום.
  • התאמה למובייל – זה נכון שאנשים נמצאים עכשיו בבית יותר מתמיד הנגישות לדסקטופ קלה יותר, אבל עדיין אצל רוב הגולשים, צפייה מהמובייל היא נוחה יותר.

לסיכום

אין ספק שמדובר בתקופה חדשה בה נוכחות אינטרנטית חשובה יותר מתמיד לארגון שלך. עכשיו, כשאנשים נמצאים בבית יותר מבעבר, אנחנו נחשפים לסוג חדש של צרכנות, המתבסס ברובו על הדיגיטל – החל משלב ההיכרות עם המוצר או השירות ועד לרכישה עצמה. בנוסף, צריך גם להסתכל על שינויים בתעשייה עצמה. בתחומים מסויימים נראית ירידה בעלויות של פרסום ביוטיוב למשל, בגלל ירידה בביקוש.  ייתכן שביטויים המתאימים יותר לשלב המודעות יהיו זולים יותר מביטויים מותאמים לשלב הקנייה (כי חברות וארגונים רוצים להרוויח מהר). חשוב לעקוב טוב אחר השינויים בתעשייה של החברה שלכם, כדי לא לפספס אף הזדמנות חדשה לטווח הקצר והארוך.