קידום אורגני באינסטגרם עם וידאו

ברשתות החברתיות וידאו מביא תוצאות. לפי מחקר של Animoto ב-2020 פרסומות וידאו היו הדרך מס/ 1 בה לקוחות גילו על מותגים חדשים. הפרסום באינסטגרם התחיל ב 2013 אחרי שפייסבוק קנו אותם, אבל תחום הקידום באינסטגרם ובעיקר קידום אורגני באינסטגרם צבר תאוצה עם פיתוח ה- stories ב- 2016 ועם פיתוח האינסטגרם וידאו ששיאו היה ה- Instegram TV ב – 2018. עכשיו, כשבהרבה עסקים תקציבי הקידום ממומן באינסגרם עוברים כבר את פייסבוק, אז אפשר לומר בביטחון ששילוב של קידום עסקים באינסטגרם בעזרת וידאו, הוא נוסחא מנצחת – כמובן כל עוד המודעה ממלאת את התפקיד הכי חשוב שלה וזה לתפוס את תשומת לב הגולש ואז להעביר לו במהירות ובצורה ברורה את הקריאה לפעולה שלך וכל זה ב – 60 שניות. במאמר הזה נסרוק חלק מהאופציות לפרסום וידאו באינסטגרם ונתן כמה טיפים שיסבירו לכם איך לעשות זאת נכון.

משקפי אינסטגרם

פרסום ב- Instagram TV

InstegramTV או בקיצור IGTV מאפשר לגולשים לפתוח ערוץ (ממש כמו פרסום ביוטיוב) ולהעלות לשם שידורים ארוכים (עד 10 דקות לחשבונות עסקיים רגילים ועד שעה לחשבונות מיוחדים) של צילומים ורטיקלים. מדובר בפיצ’ר יחסית חדש, שעדיין לא ממש מהווה מתחרה רצינית ליוטיוב ולכן אינסטגרם מנסים לדחוף את התכנים שלו יותר משל פיצ’רים אחרים – מה שהופך אותו לכלי מעולה עבור קידום אורגני באינסטגרם. למשל לפני שנה אינסטגרם הוסיפו קדימונים של IGTV ל -feed וזה הגדיל את השימוש בפלטפורמה ב-300% (לקריאה). מדובר בפלטפורמה שממשיכה להתפתח ולגדול. נראה שהיא מתחילה למצוא את הנישה שלה וכך גם הפופולאריות שלה עולה ולכן יש לעקוב אחריה כל הזמן. בכללי, אפשר לאמר שהסרטונים שעולים ל-IGTV לרוב נראים קצת מחוספסים ויותר אותנטיים. אתם לא תהיו זקוקים לתוכנות עריכה מפוארות או מצלמות ברמות הוליוודיות

אלה סגנונות הסרטונים הנפוצים ב-IGTV:

 • שימוש במשפיענים (Influancers) – היום עסקים בכל הגדלים יכולים להשתמש במשפיענים וכמעט בכל נישה נמצא אחד או אחת. שותפות עם משפיע שיופיע אצלכם בחשבון, ישפיע משמעותית על גודל החשיפה שלכם.
 • סרטוני How-to (מדריכים) – מדריכים יכולים להיות הזדמנות נפלאה להראות את המוצר שלכם בפעולה. בכלל, כפי שנראה בהמשך, להדגים תמיד יעבוד יותר טוב מלהסביר
 • סרטוני מאחורי הקלעים– דרך מעולה להכיר את האנשים מאחורי החברה וכך להתחבר יותר למוצרים ולמותג.
 

בפרסום סרטוני IGTV חשוב לשים לב לשימוש נכון של מילות מפתח בתיאורי הסרטון. ניתן גם להטמיע בתיבת התיאור קישורים לאתר, לערוץ היוטיוב או לכל פטפורמה אחרת. זו גם הזדמנות טובה להטמיע האשטגים ובעצם כל מה שצריך לקידום אורגני יעיל של התוכן שלכם.

מידע טכני על פרסום ב-IGTV

 • קודם כל, חשוב לדעת שגם פה רוב הסרטונים נצפים בצורה ורטיקלית וזה אולי היתרון העיקרי שלהם מול יוטיוב.
 • ברגע שאתם מעלים סרטון, אתם יכולים להוסיף לו תמונת קאבר, להוסיף סאונד או לקצר אותו וזהו. לכן עדיף לערוך אותו לפני שמעלים.
 • משקל הסרטון צריך להיות מתחת ל- 650MB לסרטונים מתחת ל-10 דק’. ומתחת ל3.6GB לסרטונים קצרים בני 60 דקות ומטה.
 • הפורמט צריך להיות MP4 והרזווציה תהיה 1080X1920 או בפרספקטיבה של 9:16, אבל צריך לקחת בחשבון שכשהתקצירים שלהם עוברים ל-feed הרזולוציה משתנה ל-4:5, אז הם צריכים להתאים גם לזה וגם תמונת הקאבר שתבחרו לסרטון.

פרסום וידאו בסטורי

תוכן וידאו הפך למורכב יותר בשנים האחרונות וה-Story זה כלי חדש נוסף שמאפשר הרבה. ה-Story, הפך אצל מקדמים לכלי ראשי להגדלת מכירות, הרחבת הלקוחות ולשמירת קשר איתם. מדובר בפיצ’ר, שהוא בעצם פרסום של תמונה או וידאו קצר ל-24 שעות. אני אישית אוהב לנצל אותו לסרטוני מאחורי הקלעים, אבל בגלל ההגבלה בזמן השידור של הסטורי, זה יכול להיות גם מקום מעולה לפרסם מבצעים. אם יש לכם מבצע ל-24 שעות, וידאו סטורי זה כלי מעולה לפרסם אותו. מומלץ לקדם בפיצ’ר Stories גם את תוכניות ה- IGTV שלכם. היופי הוא שאינסטגרם דואגים לספק ולעדכן סטיקרים, מוסיקות, פילטרים ועוד כלים שמסייעים לקידום ה-story. שימו לב! שימוש בסטורי וידאו באינסטגרם מומלץ רק עם יש לכם כמה אלפי עוקבים שיכולים להגיב עליהם במהירות. 

טיפים לשימוש נכון ב-Stories  לוידאו

 • השתמשו במה שיש לכם – מודעות וידאו לסטורי יכולות להיות משהו פשוט כמו חיבור תמונות של המוצר שלכם לסרטון קצר. אם אין לכם זמן, אפשר להשתמש בפלטפורמות המאפשרות עריכה פשוטה דרך תבניות מוכנות מראש. יש לא מעט פלטפורמות מעולות לזה. אני אישית משתמש ב- Promo.com, ו- Wave.video (גילוי נאות – אם תשתמשו בקישורים שפירסמתי עליהם, אני אקבל תגמול קטן. זה לא יעלה לכם יותר ולמען האמת, ב-Wave.video אפילו תקבלו הנחה של 10%. בכל אופן, עדיין מדובר בפלטפורמות מומלצות מאוד).
 • ספרו סיפור מיוחד – בטוח יש לכם סיפור מיוחד משלכם – זה יכול להיות מאחורי הקלעים שלכם או כל דבר אחר שימשוך צופים ללמוד עוד עליכם.
 • השתמשו בפירסומות קיימות – הכנתם סרטון ליוטיוב או לפייסבוק? מעולה הכינו גרסה מראש גם ל-stories באינסטגרם. רק שימו לב שהרזולוציות מותאמות.

פרסום ב- Instagram Live

מדובר בפיצ’ר שנמצא בתוך ה-stories המאפשר להעלות stories, ללא צורך להקליט מראש. זה עונה על המגמה החדשה של 2020 הקוראת לנהל דיאלוג עם הלקוחות סביב המוצר. זו גם הזדמנות לענות על שאלות המטרידות את הלקוחות שלהם לגבי מוצרים. מומלץ להשתמש בזה לתיעוד מאירועים או לסרטונים שהשידור שלהם נקבע מראש כמו שאלות תשובות וכו’.

שימוש בוידאו דרך הפיד (ציר הזמן)

tמדובר בסרטונים הנמצאים במקום בו הגולשים נמצאים הכי הרבה ה -feed שלהם. מודעות הוידאו האלו נראות ומרגישות כמו פוסט רגיל. הן מהוות דרך קצת יותר טבעית להגיע לקהל היעד שלכם ולכן הם מעולות לשלב פיתוח המודעות למוצר. הסרטון בפיד צריך להיות עד דקה.כל סרטון ארוך יותר יועבר ל-IGTV. ניתן לשמור את הסרטון בפיד של החשבון והוא יסומן בסמל מצלמה בפינה הימנית העליונה של ההודעה. בנוסף הוא ינוגן באופן אוטומטי, כשגולשים יגיעו אליו בפיד שלהם, אבל בלי סאונד ןלכן חשוב להשתמש פה בתוכן שתופס מייד את העין. זה אלמנט שחשוב לשים לב אליו וזה נכון לקידום בוידאו בכל פלטפורמה – זה כבר לא כזה מובן מאליו שגולשים ישמעו את הסרטונים שלכם. הנה כמה דוגמאות לסרטונים מעולים מציגים הדגמת מוצר, בצורה שתופסת את תשומת הלב שלנו במהירות ללא שימוש בסאונד.

 

5 טיפים לפרסום נכון באינסטגרם

אז אם החלטתם להרחיב את הפרסום בוידאו לפלטפורמת אינסטגרם, הנה כמה טיפים מומלצים

 1. הגדירו מטרות מראש – המטרות ישפיעו גם על התוכן של הוידאו וגם על הכלי שתבחרו לפרסם דרכו את הסרטונים. המטרה יכולה להיות הגברת מודעות לחברה, הצגת מוצר חדש, בניית אמון או הצגת המותג כמקור סמכות בתחום.
 2. לתפוס את תשומת הלב ומהר – השתמשו בכלים שיעזרו לכם לתפוס את תשומת לב הגולש כבר בשניה הראשונה. בלי מוסיקה וסאונד אתם תלויים לגמרי רק בתמונה, אז השקיעו בה. העזרו באנימציות גרפיות. הן יעזרו לכם גם לתפוס את תשומת לב הגולש וגם לשמור עליה. ישנן המון פלטפורמות המספקות שירותי גרפיקה במיוחד לאינטגרם וישנם גם עורכי וידאו שעובדים עם תבניות ויכולים לייצר לכם קדימונים איכותיים במהירות ויחסית בזול. 
 3. היו רספונסיבים – זכרו שרוב הצופים שלכם מגיעים מהמובייל, אז השתמשו בתמונות חזקות – יותר קלוז אפים, פחות צילומים מרחוק (כמו צילומי נופים לשמשל), השתמשו בתנועות מצלמה מהירות ועריכה קצבית.
 4. השתמשו ב- Storytelling – אין כלי יותר טוב לשמירת הצופה מאשר לספר לו סיפור. השתמשו בסיפור ברור עם התחלה, אמצע וסוף. כמובן צריך שהסיפור יהיה קשור למסר שלכם
 5. השתמשו בכתוביות וכותרות – אם אתם לא יכולים להעביר את המסר רק עם תמונה, אל תפחדו להשתמש בכתוביות וכותרות, הקהל של היום בהחלט מסוגל לשבת ולקרוא כתוביות, אם הסרטון באמת מעניין אותו אם תעשו את זה נכון, זה יחזיק אותם לאורך כל הסרטון. הנה דוגמא